Co je třeba zvážit před přezouváním na zimní pneumatiky

pneumatiky

Když budete brzy potřebovat přezout z letních pneumatik na zimní pneumatik, je dobré zvážit několik věcí.

Kdo bude měnit pneumatiky?

Máte již v plánu provést výměnu pneuservisu? Nebo plánujete výměnu pneumatik sami? Často je vhodné nechat to vyměnit odborníky, zvláště pokud nemáte správné vybavení.

Kde máš teď pneumatiky?

Pokud máte pneumatiky uskladněné v pneuservisu, je to snadné, jelikož jsou již v pneuservisu a výměna bude snadná. Pokud jsou uloženy u vás doma, budete muset zkontrolovat, zda vypadají v pořádku, a naložit je do auta. Pokud jsou v pneuservisu, byly před uskladněním zkontrolovány a budou v dobrém stavu.

V jakém stavu máte letní pneumatiky?

Jsou pneumatiky, na které budete přezouvat, v dobrém stavu? Máte dokonce letní pneumatiky, nebo potřebujete koupit sadu? Pokud máte sadu, zkontrolujte před montáží tlak v pneumatikách, zkontrolujte hloubku dezénu a tlak v pneumatikách. Tlak v pneumatikách je důležitý, pokud to děláte sami, protože po výměně nechcete jezdit na čerpací stanici s prázdnými pneumatikami.

Jsou pneumatiky správně označeny?

Poznáte již podle označení na pneumatikách, které pneumatiky kam namontovat? Po demontáži je důležité označit pneumatiky aktuální pozicí, aby se pneumatiky mezi každou výměnou otočily.

Díky tomu byste měli být v dobré kondici pro výměnu pneumatik.

Pro více informací o výměně pneumatik navštivte: https://www.nokiantyres.cz/