Opony całoroczne to świetna opcja na różne warunki pogodowe

opon całorocznych

Kategoria opon całorocznych okazała się błogosławieństwem dla wielu kierowców, którzy teraz czują się bardziej wyzwoleni, ponieważ nie muszą już martwić się prognozami pogody przed wyjazdem. Jest to przynajmniej prawdziwe, jeśli wybrałeś oponę premium, która jest testowana i zatwierdzona do warunków zimowych. Opony te będą miały emblemat surowego serwisu, znany również jako symbol 3PMSF, na ścianie bocznej opony. Ten symbol oznacza, że ​​spełnił wymagania dotyczące opon zimowych.

Możesz łatwo podróżować między różnymi stanami/prowincjami, nie łamiąc żadnych przepisów podczas przekraczania granic, ponieważ masz opony, które nie są legalne w danym stanie/prowincji. Niektóre obszary będą ograniczać stosowanie opon z kolcami, a niektóre kraje będą wymagać opon z homologacją zimową, co oznacza opony z symbolem 3PMSF. Może to powodować pewne problemy podczas podróży w ciągu roku między krajami, najczęściej w sezonie zimowym, wybierając się na zimowe wycieczki, i może być kosztowne, jeśli utkniesz z oponami z kolcami w swoim samochodzie i planujesz przejechać przez Niemcy na swoim droga na południe. Tak więc, unikając problemów po drodze, zawsze powinieneś sprawdzić przed wyjazdem, jakie są wymagania różnych krajów w zakresie ubezpieczeń i jakie opony możesz legalnie mieć. Zajęcie się problemami przed wyjazdem zawsze pozwoli zaoszczędzić koszty po drodze.

Zasadniczo więc homologowane na zimę opony całoroczne mogą pracować zarówno w warunkach zimowych, jak i letnich. Jeśli jednak mieszkasz na obszarze o pogodnych porach roku i długim okresie zimowym, prawdopodobnie lepiej będzie używać dwóch zestawów opon w ciągu roku. W ekstremalnych warunkach zimowych z dużą ilością lodu, komplet opon z kolcami to zawsze lepszy i bezpieczniejszy wybór. Nic nie jest w stanie pokonać metalowych kołków, jeśli chodzi o przyczepność i przyczepność na lodzie. Na śniegu masz większe możliwości z oponami całorocznymi, ale opona bez kolców będzie miała wzór bieżnika zaprojektowany tylko w tych warunkach zimowych, podczas gdy opona całoroczna musi również zawierać wiele innych funkcji w bieżniku, aby zarówno w ciepłych, jak i zimnych warunkach. Oznacza to, że właściwości opon bez kolców będą lepiej ukierunkowane w tym celu.

Trzeba tylko pamiętać, że posiadanie opon całorocznych to raczej opona hybrydowa, która świetnie sprawdza się niezależnie od warunków pogodowych. Jednak często są lepsze opony do aktualnych warunków, więc jeśli mieszkasz w okolicy, w której możesz na czas zmieniać opony sezonowe, dodatkowy wysiłek może się opłacić pod względem bezpieczeństwa i wydajności. Oznacza to, że należy szanować otoczenie i warunki oraz zachować ostrożność podczas jazdy w ekstremalnych warunkach. Opony całoroczne są jednak świetną oponą na tereny o nieprzewidywalnych warunkach pogodowych, gdzie będziesz bezpieczniejszy mając zestaw opon, który poradzi sobie zarówno w zimowych, jak i letnich warunkach pogodowych i nie musisz się martwić, że nie masz odpowiednich opon w swoim pojeździe.

Więcej informacji na temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/