Opony zimowe stworzone z myślą o bezpiecznej jeździe

Opony zimowe

Opony zimowe i śniegowe to opony, które powinny być używane przez samochody jeżdżące w warunkach zimowych. Opony zimowe i śniegowe zostały stworzone, aby zapewnić bezpieczną jazdę w warunkach, jakie panują w sezonie zimowym. Obejmuje to śnieg, lód i błoto pośniegowe, ale także suche, zimne drogi asfaltowe. Jest to konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy w sezonie zimowym.

Ważne jest, aby zmienić opony przed nadejściem zimy i nie próbować przeczekać śniegu. Opony zimowe są już lepsze od opon letnich poniżej zera stopni, więc nie trzeba czekać. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej 45 stopni Fahrenheita, możesz zarezerwować czas na wymianę opon, ponieważ w tym momencie opony zimowe faktycznie przewyższają opony letnie.

Podczas wymiany opon dobrze jest upewnić się, że zdejmowane opony letnie są odpowiednio sprawdzane, aby zobaczyć, w jakim są stanie i czy wytrzymają kolejny sezon lub czy trzeba je wymienić przed kolejną wymianą opon. Ponadto opony zimowe należy sprawdzić przed ich zamontowaniem. Powinny być również wyważone, aby nie działały na nie siły boczne, które mogą pogorszyć wrażenia z jazdy i spowodować nierównomierne zużycie opon. Głębokość bieżnika powinna być większa niż 5/32 cala, aby nadal był używany; jeśli są poniżej, należy je wymienić na nowe opony.

Opony również trzeba wymieniać między sezonami, dlatego ważne jest, aby opony były odpowiednio oznakowane, aby zużycie było wyrównane między sezonami. Dzieje się tak, abyś mógł dłużej używać opon, a następnie zmieniać opony jednocześnie, aby mieć taką samą przyczepność we wszystkich pozycjach. Różnice mogą powodować nadsterowność lub podsterowność samochodu.

Masz do wyboru zarówno opony z kolcami, jak i opony bez kolców, przy czym opony z kolcami zapewniają najlepsze bezpieczeństwo, szczególnie na lodzie, ponieważ zapewniają doskonałą przyczepność. Nie musi to oznaczać, że są dla Ciebie najlepszymi oponami

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/